Sağlık

Cildi Kışa Hazırlamanın Püf Noktaları!

Bu makale üzerinde cilt tiplerine uygun nemlendirme uygulamaları ve cildi kış aylarına hazırlamanın altın kurallarından bahsedeceğiz.

Sizde bu konuda uygun öneriler ile beraber cildi kışa hazırlamanın püf noktalarından yararlanabilirsiniz. Kışın cilt yapınız aha fazla bakım istemektedir. Özellikle havalar soğuduğu zaman sahip olduğunuz cildiniz kurumaktadır. Yağlı cilt yapıları bu problemi daha az yaşıyorken daha çok kuru ve karma cilt yapısına sahip insanlar ciltlerini kışa hazırlamak istemektedir. Cildin en büyük nem kaynağı olan su cildinizin daha taze ve nemli görünmesine yardımcı olmaktadır. Bununla beraber cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanarak düzenli şekilde cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Nemlendirici Seçimi

Kış ayında ciltler her bölgeleri farklı nemlendirici istemektedir. Alın, çene ve burun bölgeleri yağlı olmaya meyilli olarak bulunmaktadır. Yanak, eller ve özellikle dirsek bölgeleri daha fazla neme ihtiyaç duymaktadır. İnsanlara göre bu durum değişim göstermektedir. Her nemlendirici ürünün içeriği farklı olarak yer almaktadır. Bazı yağlı ciltler üzerinde uygun formülle hazırlanmakta bazıları ise kuru ciltler için üretilmektedir. Ölü kısımları vücudunuzdan uzaklaştırabilmenin en kolay yolları arasında banyoda kese gelmektedir. Yumuşamış olan deri keselendiği zaman vücudun atmak istediği ölü deri üzerinden cildi arındırmaktadır. Keseyi vücut bölgenizin hassasiyet durumuna göre seçmeniz faydanıza olmaktadır. Ekstra bakıma ihtiyaç duyacak olan cilde sahip olmanız durumunda nem aşısı yaptırarak da cildinizin nem dengesini elde edebilirsiniz. Bununla beraber ilk olarak içeriğini bildiğiniz kaliteli ürünlerin nem maskelerini denemenizi tavsiye ediyoruz.

Dudak Bakımı

Kış ayına giriş yaptığınız zaman cildimizde kurumuş olan bir diğer bölgede dudak kısmıdır. Fazla neme ihtiyaç duymakta ve bu konuda gereken nem sağlanmazsa kuruyup çatlamaktadır. Bu da hoş bir görüntü oluşturmamaktadır. Yoğun nemlendirme özellikleri bulunan dudak kremleri kullanılarak bu problemin tam anlamı ile önüne geçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu