Güzellik

Cilt Tipimizi Nasıl Anlarız?

Kadınların uzun zamandan beri en büyük problemleri ciltleri olmuştur. Buna göre aldıkları kremler de veya yaptıkları maskeler de en önemli şey kendi cilt tipleri doğru tanıyamamaları olmuştur. Bu noktada ki rahatsızlıkları nedeniyle çok yüksek ücretlere katlanmak zorunda kalan bayanlar için bunu kendilerinin öğrenebileceği bir yol bulmaları oldukça değerlidir. Dilerseniz artık sizler de evde oturduğunuz yerde oldukça pratik çözümler ile nasıl bir cilde sahip olduğunuzu anlayabilirsiniz.

Cilt Tipinizi Doğru Öğrenin

Dilerseniz evinizde yaptığınız pratik bir test yardımıyla nasıl bir cilde sahip olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun ardından aldığınız kremlerden ya da yaptığınız maskelerden çok büyük bir fayda sağlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Cilt tipinizi öğrenmek için ilk olarak yüzünüzün tertemiz olmasını sağlayın. Ve mümkün olduğunda temiz kalmasına bu süreçte dikkat edin. Sürecin sonunda bir saatlik bir zaman dilimine ihtiyacınız olacak. Bu sürecin sonunda bir kâğıt havlu yardımı ile cildinizi silin.

Kâğıt havlu bu süreçte sizin en büyük yardımcınız olacak ve burada eğer kâğıt havlu ile yüzünüzü sildikten sonra eğer bir kuruluk hissi yaşamıyorsanız oldukça normal cilt’e sahipsiniz demektir.

Dilerseniz bir diğer ihtimale yani çene bölgesinde burun bölgesinde yağ hisseden bireyler için de olan cilt tipini söyleyelim. Bunlar her noktada yağ tabakasına maruz kalmadıkları için karma cilt sahibi olmaktadırlar.

Cildinizin sürekli olarak döküldüğünü ve bu kabuklanma hissinin sizi rahatsız ettiğini düşünüyorsanız cilt tipiniz kuru cilt olmaktadır.

Şimdi tüm bu bilgiler ışığında sizler de kendiniz için en doğru yöntemi bulun ve gereken bilgiler ışığında cildinizin güzel bir görünüme sahip olmasını sağlayınız. Çünkü cildiniz sizin en değerli hazineniz. Bu nedenle ona iyi bakmalısınız korumalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu