Sağlık

DOĞADAKİ AĞRI KESİCİ BESİNLER

DOĞADAKİ AĞRI KESİCİ BESİNLER

Vücudunuzdaki herhangi bir ağrıyı doğal yollardan engellemek ister misiniz? Çok fazla ilaç aldığınızı düşünüyorsanız ve besinlerin ağrı kesici özelliğinden faydalanmak istiyorsanız yazımıza bir göz atın.
Doğadaki ağrı kesici besinlerden en iyilerini sizler için derledik.
1. CEVİZ
Omega 3 kaynağı olan cevizin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Vücuttaki şişlikleri önleyen ceviz birçok ağrıya da iyi gelmektedir. Vücudun hızlı bir şekilde onarılmasını sağlar.
2. KIRMIZI BİBER
İçerisinde bulunan kapsaisin maddesi sayesinde kırmızı biber de ağrılarınıza çok iyi gelecektir. Birçok ağrı kesicide ve kas gevşetici ilacında kullanılan kırmızı biberi ister yemeklerinizde pişmiş olarak, isterseniz çiğ şekilde salatalarınıza ve sandviçlerinize katabilirsiniz.
3. ZEYTİNYAĞI
Yağlar arasında en sağlıklı ve lezzetlisi kuşkusuz zeytinyağıdır. Yemeklerinizde, kahvaltıda ve salatalarınızda harika olan zeytinyağını, özellikle baş ağrısı olması durumunda birkaç parça ekmeğe banıp tüketebilirsiniz. Kısa sürede size iyi gelecektir.
4. ZERDEÇAL
Zerdeçal de, doğal ağrı kesici besinlerin başında gelen bir mucizedir. Kanser hastalıklarının tedavisinde de kullanılan zerdeçal çok iyi bir ağrı kesici özelliği taşır. Bitki çaylarınıza katarak veya bir kase yoğurdun içinde tercih ederek sağlıkla tüketebilirsiniz.
5. ADAÇAYI
Rahatlatıcı özelliğinin yanında iyi bir ağrı kesici olan adaçayı da, uykudan önce tüketildiğinde sizi dinç hale getirir ve ağrılarınızı alır. Özellikle regl sancılarında çok iyi gelmektedir.
6. SOMON
Omega 3 bakımından zengin olan balıklardan somon da son derece faydalı ve lezzetlidir. Akşam yemeğinizde iyi pişmiş bir somon ağrı ve şişliklerinizi alacaktır.
7. KETEN TOHUMU
Somon gibi, keten tohumu da Omega 3 içermektedir. Ağrı ve şişliklerinize çok iyi gelecektir. Yemek ve salatalarda tane şeklinde veya öğütülmüş olan keten tohumunu kullanabilirsiniz. Yağı da aynı faydayı sağlar.

8. VİŞNE
Aspirinden 10 kat daha güçlü olan vişne de güçlü bir doğal ağrı kesicidir. Mevsiminde tüketmeye dikkat etmelisiniz.
9. KEREVİZ
Tadı diğerleri kadar pek sevilmese de ağrı ve şişlik şikayetleriniz için kerevizi haşlayarak tüketmelisiniz.
10. ZENCEFİL
İster çayı ister direk bitkinin kendisini tüketin. Her şekilde ağrılarınıza çok iyi gelecek bir mucizedir zencefil. Başka birçok faydası da bulunan zencefili mutfağınızdan eksik etmeyin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu