Güzellik

Dumanlı Göz Makyajı Yapmak İçin Nelere Dikkat Edilir?

Dumanlı Göz Makyajı Yapmak İçin Nelere Dikkat Edilir? Buğulu ve dumanlı göz makyajı günlük yaşamda daha göz alıcı görünmeyi seven kadınların öncelikli tercihleri arasında yer alır.

Dumanlı Göz Makyajı Yapmak İçin Nelere Dikkat Edilir? Dumanlı göz makyajı yapabilmek için bazı püf noktalarına dikkat etmek gerekir. Buğulu göz makyajı olarak da bilinen bu makyaj bakışları daha derin hale getirir. Bunun için göz çevresini makyaja hazırlamak ve doğru teknikleri uygulamak son derece önemlidir.   Evde, işte ya da dışarıda her ortama uyum sağlayabilecek göz makyajı için kullanılan malzemelerin kaliteli olmasına da özen gösterilmelidir. Bu sayede makyaj kendini daha fazla belli edecek ve daha uzun süre dayanacaktır.

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu göz makyajı yapmak için ilk olarak cilde makyaj bazı uygulanır ve makyajın dayanıklı hale gelmesi sağlanır. En iyi far paletlerinden ilham alınarak yapılan bu makyajda far bazı uygulanarak farın dağılması önlenir. Bazı kirpik diplerinden kaşa kadar uygulamak önemlidir. Ayrıca iyice dağılmasına da dikkat edilmelidir. Baz sürüldükten sonra iyice kuruması için beklenir ve ardından makyaja başlanabilir.

Dumanlı göz makyajı için ilk aşama kalem çekmektir. Far rengine uygun bir göz kalemi kirpik diplerine doğru uygulanır. Bulaşmayan ve yumuşak bir kalem işe yarayacaktır. Çizgi sonradan dağıtılacağı için mükemmel hizada olmasına gerek yoktur. Bunun için kalem dağıtma fırçası ile iç kısma doğru dağıtılır.

Dumanlı Göz Makyajı Yapımı

Göz alıcı bir dumanlı göz makyajı yapmak için sürme ve dağıtma işlemini doğru uygulamak gerekir. Doğal tonlarda bir görünüm elde etmek için toprak ve kahverengi tonları tercih edilir. Hangi ton olacağı tamamen kişisel zevklere bağlıdır. Seçilen renkteki far göz kaleminin dağıtılan kısmından başlayıp kaşa kadar sürülür. Ancak kaşın altında biraz boşluk kalmalıdır. Kirpik diplerinde daha yoğun olup üste doğru yoğunluğun azalması gerekir. Göz kapağının katlanma kısmında açık ya d daha koyu bir ton kullanarak geçiş rengi elde edilebilir. Böylece makyaj daha doğal görünecektir. Koyu renk tonlar genellikle gece makyajı için idealdir. Far sürme aşaması bittikten sonra hacimli bir maskara ile makyaj tamamlanacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu