Teknoloji

Iphone Telefonlarda Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Iphone Telefonlarda Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? Telefonlar ile yaşanabilecek sıkıntılar sebebi ile garanti durumları oldukça önemlidir. Iphone telefonlarda garanti sorgulama bilgileri için makalemize dikkat vermelisiniz.

Iphone telefonlarda garanti sorgulama, Iphone modeli telefon kullananların ve bu telefonlar ile sorun yaşayıp garanti sürelerini ve haklarını öğrenmek isteyenlerin merak ettiği bir konudur. Sorun yaşadığınız veya arızalanan cihazlarınızı tamir ettirebilmek için garanti kapsamında olması gerekmektedir. Bu tüm marka ve modeller için geçerli bir durumdur. Peki, iphone model telefonlarda garanti sorgulaması nasıl yapılabilir? Genellikle tüm cihazların garanti süreleri iki yılı kapsamaktadır. Cihazınızla ilgili bir problem yaşadığınız zaman garanti süresi doldu ise firma yapılması gereken işlemleri karşılamayacaktır.

Iphone garanti sorgulama, diğer markalara ve modellere oranla daha kolay bir işlemdir. Bu sorgulamayı gerçekleştirmek için sizden hiçbir belge talebinde bulunulmamaktadır. Sorgulama işleminizi telefonunuz üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Tabii ki bu işlemi gerçekleştirmek için bilmeniz gereken aşamalar vardır.

Iphone Garanti Sorgulama Telefon Üzerinden Nasıl Gerçekleştirilir?

İlk olarak İphone garanti sorgulama işlemi yapmak için cihazınız hakkında bazı bilgilere sahip olmanız gerekmektedir. Bu bilgilerden biri ise telefonunuzun seri numarasıdır. Cihazınızın seri numarasını biliyorsanız ‘Apple destek’ sayfasına gidip ‘ürüne göre servis ve onarım bilgilerini’ seçtikten sonra ‘garanti durumunuzu öğrenin’ kısmına tıklamalısınız. Bu işlemden sonra açılan sayfada cihazınızın seri numarası ve ekranda yazan kodun yazılması talep edilecek. Bu bilgileri girdikten sonra cihazınızın garanti durumuna ilişkin bilgileri görebilirsiniz. Eğer cihazınızın garanti süre devam ediyor ise yaşadığınız sorunu garanti kapsamında çözebilirsiniz. Fakat süresi dolmuşsa cihazınız garanti kapsamı dışında kalmaktadır.

Iphone Seri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Apple garanti sorgulaması yapabilmek için telefonunuzun seri numarasını bilmeniz gerektiğinden bahsetmiştik. Iphone seri numarası ile garanti sorgulaması oldukça basittir. Seri numaranıza telefonunuzun ayarlar kısmından ulaşabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken şey telefonunuzun ayarlar kısmına gitmektir. Ayarlar kısmına girdikten sonra önünüze seçenekler çıkar. Bu seçenekler arasından ‘genel’ kısmını seçmelisiniz. Ayarlarda genel bölümü açıldıktan sonra ise ‘hakkında’ kısmına tıklamanız gerekmektedir. Cihazınızın seri numarası bilgileri bu kısımda yer almaktadır. Bu bilgiler ise garanti sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu