Dekorasyon

Evlerde Taş Dekorasyon Fikir ve Önerileri

Evlerde Taş Dekorasyon Fikir ve Önerileri Nelerdir? Pandemi döneminde modadan dekorasyona tüm alanlarda doğala dönüş gerçekleşti. Dekorasyon dünyasında da mekan tasarımlarında da doğal dokunuşlar trend halini aldı.

Evlerde Taş Dekorasyon Fikir ve Önerileri Nelerdir? Ev dekorunda trend doğal parçalardan biri de şüphesiz ki taş tasarımlar. Dekorasyonda doğala dönüş arayışı içinde olanlar; ortama doğallık ve sıcaklık etkisi katan taş malzeme evlerde nasıl kullanılır sorusuna yanıt arayabilirler.

Şöminelerde Taş Kullanımı

Ev dekorunda taş malzeme konusunda ilk akla gelen şöminelerdir. Taş şömineler evlere country tarzını getirirken, eklektik bir dekor isteyenlerin de farklı akımlarla rahatlıkla kullanabileceği modellerdir. Taş şömine, boyutları ile denge yaratıldığı sürece farklı birçok mimari stille bir araya gelebilir. Şömine ünitelerinde doğal taşlarla yapılan dokuma, evlere gösteriş katar. Büyük mekanlarda iri taş dokumalar, dar alanlarda ise minimalize doğal taş şömineler oldukça şık durmaktadır.

Patlatma Taş Duvarlar

Duvarlarda patlatma taş, doğal tasarımlar için oldukça idealdir. Daha doğal malzemelerden yapılanlar bahçe duvarlarında tercih edilirken, mermer dokulu tasarımlar şık dekorlar için kullanılabilir. Temizliği de kolayca yapılan patlatma taş duvar dekoru, odanın bir kısmında kullanılabilir. Yemekhane, kafe gibi geniş ve farklı dizayn edilen mekanlar için tüm duvarlarda tercih edilebilse de evlerde çoğunlukla belirli bir alanda uygulanır. Modern bir şöminenin yerleştirildiği duvarda boydan boya patlatma taş döşeme oldukça zarif durur. Dar alanlarda taş kaplamanın ağırlığı, oymalı depolama rafları ile azaltılabilir. Patlatma taşların duvar paneli olarak uygulandığı tasarımlar da evlerinizde oldukça hoş dekorlara sahne olacaktır.

Taş Duvar Süslemeleri

Doğal taşı mekanlarınızda geniş formlarda kullanmak istemiyorsanız şerit tarzında duvarın bir kısmında süs olarak tercih edebilirsiniz. Televizyon kabininizin olduğu duvarda, TV ünitenizin iki yanına diklemesine ve şerit halinde işlenecek taş süsler odanıza zengin bir görünüm katacaktır. Mozaik taş duvar kaplamaları istediğiniz bölümlerde rahatlıkla ve severek kullanabileceğiniz süslemelerdir.

Tezgah Üzeri Taş Kaplama

Mutfaklarda tezgah üzerinde fayans yerine taş kaplama kullanımı da giderek yaygınlaşıyor. Tezgahları daha da gösterişli gösteren taş tezgah üstü duvar kaplama modelleri farklı seçenekler de sunuyor. Klasik tasarımlardan sıkılanlar için mozaik taş kaplama mutfak fayansları iyi bir seçim olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu