Güzellik

Gün İçinde Atlanmaması Gereken Bakım Seansları

Gün İçinde Atlanmaması Gereken Bakım Seansları Nelerdir? Cilt bakımı söz konusu olduğunda, cildiniz için en iyi hangi bileşenlerin işe yaradığını bilmek çok önemlidir. Ancak bazen göz önünde bulundurmayı unutabileceğiniz bir diğer önemli faktör, ne zaman uygulanmaları gerektiğidir. Ve biz sadece günlük cilt bakımı bakımınız için farklı ürünler ve formüller hakkında bahsetmiyoruz.

Gün İçinde Atlanmaması Gereken Bakım Seansları Nelerdir? Görünüşe göre, bazı malzemeleri yanlış zamanda kullanmak, özellikle güneşe maruz kaldığında daha büyük sorunlara yol açabilir. Koyu lekeleri, kızarıklığı ve tahrişi, hatta erken yaşlanma belirtilerini düşünün.

Hangi malzemelere dikkat etmeniz hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızın devamını bekleyin. Gün içinde atlamamanız gereken cilt bakım noktasında uzmanların notlarına başvurduk.

Retinol

Bu A vitamini türevi, hücre döngüsünü hızlandırmaya, kolajeni yeniden oluşturmaya ve koyu lekeleri, ince çizgileri azaltır. Ayrıca küçük moleküler yapısı ve antioksidan, peeling özellikleri sayesinde evrensel olarak yaşlanma karşıtıdır. Yeterli güneş koruyucu koruması ile daha yeni retinol formülasyonları gün boyunca güvenle kullanılabilir. Ancak uzmanlar, özellikle hassas cilde sahip olanlar için kullanımının gece ile sınırlandırılmasını tavsiye etmektedir.

Hidrokinon

Hızlı sonuçlar veren bir aydınlatıcı madde olan hidrokinon, genellikle yaşlılık lekelerini, akne veya sivilce izlerini iyileştirmeye çalışırken güvenilir. Cildi güneş hasarına daha duyarlı hale getirmektedir. Hidrokinon güneş ışığında daha güçlü olduğu için gün içinde kullanılması tavsiye edilmez.

Öte yandan, gün boyunca hidrokinon kullanabiliyor olsanız da, çok sıkı güneşten kaçınmak gerekmektedir.

Narenciye Yağları

Birkaç isim vermek gerekirse bergamot, greyfurt ve limon gibi narenciye yağları genellikle losyonlar ve nemlendiriciler gibi yüz ve vücut bakım ürünlerinde bulunur. Antioksidan, akne önleyici ve besleyici faydaları ile bilinir. Bununla birlikte, ultraviyole ışığa maruz kaldıklarında bu yağlar cildinizde kızarıklık, iltihaplanma ve renk bozulmasına neden olabilir.

AHA / BHA Serumlar

Gözeneklerinizi tıkanmadan tutmak ve kırışıklıkları, koyu lekeleri arındırmak için gereklidir. Hücre yenilenmesini teşvik etmektedir. Ürünlerin daha iyi emilmesini sağlar ve en iyi akne eğilimli cildin kurtarıcıları olarak bilinirler. Ancak sabah evden çıkmadan önce hızlı bir peeling yapmanın zararı olmayacağını düşünüyorsanız, uzmanlar dikkatli davranmanız gerekebileceğini söylüyor.

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu