Yaşam

Güne Daha Dinç Başlamak İçin

Genel olarak herkes için sabahları erken kalkmak büyük bir işkence gibidir. Bu neden ile kesinlikle yatağınızdan ayrılmak istemezsiniz. Güne daha dinç başlamak için bir takım yollar bulunmaktadır. Bu yolları uyguladığınız zaman güne çok daha rahat ve dinç bir şekilde başlayacaksınız.

Her Gün Aynı Saatte Uyanmak

Her sabah aynı saatte uyanmanız size son derece katkıda bulunacaktır. Özellikle hafta sonları daha çok uyumak uyku düzeninizin bozulmasına sebep olmaktadır. Bu neden ile hafta sonları dahil her gün aynı saatte kalkmanız alışkanlık haline gelecek ve güne daha dinç bir şekilde uyanmanızı sağlayacaktır.

Alarmı Ertelemekten Vazgeçin

Sabah erken kalkmak için ayarladığınız alarmı ertelemek ya da beşer dakika aralıklar ile kurmanız uyanmanız için büyük bir engel teşkil eder. Bu neden ile alarm çaldığı zaman çok fazla zorlansanız bile kesinlikle kalkmaya çalışın.

Güneş İle Daha Sıkı Olun

Güne dinç başlama yolları arasında yer alan en önemli unsurlardan biri de güneş ile çok daha sıkı olmanızdır. Karanlık odada uyumak çok kolay olduğu kadar uyanmak çok daha zor olacaktır. Bu sebepten dolayı güneş alan bir odada güne başlamanız için güneşin uyandırıcı özelliğinden faydalanmak çok daha doğru olacaktır. Güneş ışınları  melatonin salgıladığı için gün boyunca zinde kalmanızı sağlamaktadır. Bu neden ile uyurken perdelerinizi aralayarak uyumalısınız.

Kalkınca Bir Bardak Su İçin

Sabah kalkar kalkmaz ilk yapacağınız iş bir bardak su içmek olmalıdır. Su içmek vücudunuzun Uyku halindeyken kaybetmiş olduğu suyun kazanmasına yardımcı olacaktır. Bu su sayesinde hem kaybetmiş olduğunuz enerjiyi kazanacak hem de metabolizmanın hızlanması için yardımcı olacaktır. Ayrıca sabahları kalkınca hareket etmeniz uykunuzun açılmasını sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu