Güzellik

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gelişen teknoloji sayesinde lazer epilasyon özellikle vücutta oluşan tüylerden kurtulmanızı sağlayabilecek yöntemler arasında yer almaktadır.

Vücutta her bölgede uygulama yapılması için kullanımı söz konusu olmaktadır. Ancak lazer epilasyon hakkında bilinmesi gerekenler özellikle uygulama yaptıracak olanların dikkat etmesi gereken konular hakkında ayrıntılı bilgi alınmasını sağlamaktadır. Yüksek oranda talep görmesi nedeniyle günümüzde sıklıkla uygulanan yöntemler arasında yer almaktadır.

Uygulama yaptırmak isteyenlerin özellikle bu konuda uzmanların tercih etmesi önemlidir. Aynı zamanda tamamen hijyenik bir şekilde gerçekleştirilecek olan uygulamalar sorun yaşanmadan her bölgede tüylerin azalmasını sağlayabilir. Koltuk altı, bikini bölgesi, bacak, kollar veya yüzde uygulama yapılırken kullanılacak olan başlıklar uygulama bölgesine göre belirlenmektedir. Büyük oranda azalma yaşanabilecek gibi belli bir süre sonra yeniden kılların oluşumu söz konusu olabilir. Bu nedenle özellikle görüşme yapılırken ayrıntılı bilgi alınması önemlidir.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Kadınlar tarafından tercih edilmekte olan lazer epilasyon uygulamaları günümüzde erkekler tarafından da tercih edilmektedir. Özellikle vücutta istenmeyen tüy problemine son vermek amacıyla kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Tıbbi bir tedavi olması nedeniyle özellikle uygulama yapılırken doğru cihazın uzman tarafından belirlenerek kullanılması gerekir.

Batık kıl problemi ya da kıl dönmesi gibi problem yaşanması durumunda lazer epilasyon en etkili tedavi şekli olarak kullanılabilir. Uygulama yapılırken özellikle koyu kıllı rengi ve açıktan rengi en etkili sonucu elde edilmesini sağlayabilecek koşulları oluşturmaktadır.

Lazer epilasyon uygulamasının tamamlanmasının ardından mutlaka cilde soğuk uygulama yapılması gerekir. Uygulama yapılırken özellikle belirlenecek olan bölgeye göre 6-12 seans arasında uygulama yapılması söz konusu olmaktadır. Erkeklerde bu sürenin uzaması durumu söz konusu olabilir. Hormonal bozukluklar olması durumunda mutlaka uzman kontrolüyle hormon tedavisi uygulanarak devam edilmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu