Güzellik

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Daha sağlıklı ciltler için makyaj fırçası nasıl temizlenir konusunda bilgi edinin! Cilt sağlığının korunabilmesi için sürekli kullanılan makyaj fırçalarının düzenli olarak temizlenmesi gereklidir. Makyaj fırçalarının temizlenmesi rutin olarak farklı aralıklarla yapılabilir. Bu daha çok bayanların makyaj fırçalarını ne derece kullandıkları ile ilgilidir.

Makyaj fırçalarının cinsi itibari ile temizlenmesi esas alınırsa makyaj fırçalarının yapısı bozulmadan korunmuş olur. Temizlemenin ardından fırçaların uç kısmı yukarı dönük bir vaziyette kurutulmaması gerekir. Bunun nedeni fırçaları tutan metal kısımda ki yapıştırıcının ıslanması ve özelliğini yitirmesi olacaktır.

Makyaj Temizleme Yöntemleri

Makyaj fırçası türlerine göre ve kalitesine göre makyaj fırçası temizleme yöntemlerine başvurulması gerekir. Makyaj fırçası temizleme yöntemlerinde bazı hususlara dikkat edilmesi sahip olunan fırçaların hijyenik bir şekilde daha uzun süre kullanımına olanak verir. Fırçanın metal kısmının yıkanması esnasında su ilet temasından korunması gereklidir.

Fırça üzerinde yer alan kalıntıların el yardımı ile hafifçe temizlenmelidir. Köpüklü su ile yıkana fırçaların avuç içerisinde gezdirilerek temizlenmesi sağlanmalıdır. Ardından fırça üzerinde ki kirler ılık su ile akıtılarak temizlenmelidir.

Makyaj Fırçaları Nasıl Yıkanır

Zeytinyağı gibi yağlı maddelerin makyaj fırçalarından kolayca çıkmaması söz konusudur. Bu durumda zarar vermeden ve fırçaların deforme olmadan makyaj fırçaları nasıl yıkanır konusuna açıklık getirilmelidir. Yağlı maddelerin fırçaların üzerinden temizlenmesi için anti bakteriyel özellik taşıyan sabunlarla makyaj fırçalarının temizlenmesi sağlanmalıdır.

Köpüklü su ile dikkatlice temizlenen fırçaların bir müddet suyunu akıtabilmesi için yukarıdan aşağı tutulmalıdır. Fazla suyunu bir bez yardımı ile de alabilirsiniz. Temizlenen fırçalar fazla suyunu attıktan sonra kağıt havlu üzerine fırçalarının deforme olmamasına dikkat edilerek yatırılması gerekir. Fırçaların burada kuruması beklenir. Kuruyan fırçalar daha hijyenik bir şekilde kullanıma hazır olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu