Güzellik

Mükemmel Kaşlar İçin 6 Önemli Adım

Yüzümüzün en önemli parçası olan gözlerimizi daha anlamlı ve etkileyici gösteren elbette ki kaşlardır. Bu nedenle kaş bakımına ve sağlığına dikkat etmemiz gerekmektedir.

Son zamanların trendi kalın kaşlarla birlikte kaş bakım önerileri de yeniden gündeme geldi. İşte mükemmel kaşlar için 6 önemli adım:

Kaşınızın Şekline Karar Verin

Kaşlarınızın dağınık olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Şayet öyle düşünüyorsanız ilk önce kaşlarınızın çevresindeki fazla tüyleri iple almayı deneyiniz. Kaşınızın içerisine girmeden yaptığınız bu işlemin ardından da kaşlarınızı beğenmiyorsanız yüzünüze en yakışacak şekilde kaşlarınızı aldırabilirsiniz. Aldırma işleminde mutlaka kaliteli cımbız kullanmaya özen göstermelisiniz. Kaşlarınızı kırarak alan bir cımbız hemen çıkması neden olacaktır.

Saçınız Gibi Kaşınızı Da Mutlaka Tarayınız

Kaş bakımı da en az saç kadar önemlidir. Bu nedenle sabah uyandığınızda kaşlarınızı belirli bir yöne doğru taramak kaşlarınızın daha da belirgin olmasını sağlayacaktır. Bu işlemin kaş makyajından önce de mutlaka yapılması gerekmektedir.

Kaş Makyajı İle Boşlukları Kapatın

Kaşların arasında farklı sebeplerden ötürü boşluklar var olabilir. Bu boşlukları kapatmanın en etkili yolu kaş kalemi ve kaş farıdır. Minik çizgiler halinde sık ve küçük hareketlerle uygulayacağınız işlemin ardından kaşlarınızın görüntüsüne hayran kalacaksınız

Kaş Temizliğine Dikkat Edin Ve Masaj Yapın

Tıpkı saçlar gibi kaşlar da kirlenir ve ağırlaşır. Yeteri bakım yapılmaz ve düzenli bir şekilde yıkanmazsa kaşlarda dökülmeler meydana gelebilir. Her gün düzenli olarak kaşlarınızı yıkamak ve hafif dokunuşlarla masaj yapmak kaşlarınıza iyi gelecektir.

Kaş Serumu Kullanın

Kaşlarınız güçsüzse ve dökülüyorsa mutlaka kaş serumu kullanarak güçlendirin.

Yağ Bakımı Yapın

İnce kaşlara sahipseniz ve kaş serumlarına ulaşamıyorsanız evde yağ bakımları yapabilirsiniz. Zeytinyağı, badem yağı, hindistancevizi yağı, susam yağı ve fındık yağının kaşları beslediği bilinmektedir. Bu yağlardan birini düzenli olarak kullanarak güçlü ve mükemmel kaşlara sahip olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu