Moda

Paris Couture 2018

Tasarımcıların tasarımcılarının ürünlerinin sergilendiği 2018 Paris Couture haftası yine birçok ünlü markaya ev sahipliği yaptı. 12 defilenin en özel parçalarının sergilendiği ihtişamlı günlerde, Zuhair Murad geometrik motiflerle bezenmiş olan parçalarını ortaya çıkardı. Lübnan’a dair çizgilerle kumaşlarını ve modellerini kırmızı, altın sarısı, beyaz ve siyah renklerle ortaya çıkardı.

Transparan ve bol bacak dekolteli modellerle dikkat çeken Zuhair Murad tasarımlarında, kalça ve basen sorunu yaşayan kadınlar için kurtarıcı çizgiler göze çarptı. Bülent Ersoy’un hoşuna gidecek tasarımlara imza atan birçok tasarımlı tüylü detaylı abiyeleriyle dikkatler çekti. Elbiselerin boyu kısaldıkça yaka ve boyun detaylarının öne çıktığı görülürken, altın rengi çok fazla kullanıldı ve vücutla bütünleşen abiyeler dikkat çekti.

Birbirinden farklı tasarımcılar en iddialı modellerini sunarken, saç ve makyaj konusunda da oldukça dikkat çekici şovlar yapıldı. Her biri ayrı bir şova dönüşen defilede Irıs Van Herpen 3 boyutlu tasarımlarıyla oldukça ilgi çekti.

Sürrealizm Temalı Dior

Tuhaf ve sürrealist göndermelerle dolu bir defile yansıtan Dior, yine maskülen görünümlerin ağırlıklı olduğu tasarımlarla dikkat çekti. Tüy ve büzgüler dikkat çekerken mankenlerin makyajı da dikkat çekecek şekilde iddialıydı.

Ralph&Russo 1930’ları

Geçmişle modern devri harmanlayan markanın defilesinde, 2018 moda trendleri genelinde gördüğümüz altın ve siyah renkleri dikkat çekti. Yine tüy ve ışıltı detaylarının dikkat çekeceği uygulamalar için fırfırlar ve katlı etekler de yazın popüler parçaları arasında yer aldı.

Mini Mini Payetler

Gözle görülmeyecek kadar minik payetlerden üretilen kumaşlardan organzelere kadar farklı couture stillerini yansıtan Paris’te gece elbiseleri ağrılıklı bir sergi yapıldı. Fiyonklar, tüyler ve süslerin öne çıktığı gece elbiseleri, 350 metrelik kumaşıyla final yapan Valli tasarımlarıyla sona erdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu