Güzellik

Yağlı Ciltler İçin Doğal Peeling Tarifleri

 

Yağlı ciltlerin bir çok cilt problemine gebe kalması yağlı ciltler için doğal peeling tariflerinden faydalanılması gerektiğini ortay koyar. Elbette hazır peeling ürünlerine de başvurulabilir. Ancak içeriğini kendiniz hazırlayıp peelinginizi gönül rahatlığı kullanmak istiyor ev en az masrafla daha etkili sonuçlar elde etmek istiyorsanız doğal yöntemlerden yararlanmalısınız.

Kahve Peelingi

Bir fincan kahve pişirin ve afiyetle kahvenizi yudumlayın.  Ardından kahvenin telvesini dökmeden gözleriniz hariç tüm yüzünüzü kaplayacak şekilde cildinize sürün. Kahve telvesi cildinizde kuruyana kadar da bekleyin. Kahvenin ciltte kurumasını beklemek için yalnızca 10 dakikaya ihtiyacınız var. Kuruyan kahveyi temizlemek için ılık su kullanın ve yüzünüzü iyice yıkayın. Dilerseniz soğuk su kullanarak da kan dolaşımınızı artırabilirsiniz. Maskenin etkinliğini artırmak için içerisine bir miktar zeytinyağı ekleyebilirsiniz.

Limon, Tuz Ve Şeker Peelingi

Yüksek meblağlarda harcamam yapmadan sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için yağlı ciltler için maske tarifleri ile beklediğiniz sonuçlara kavuşabilirsiniz. Bir kaşık tuz, bir kaşık şeker ve bir bölü iki oranında limon ile bir karışım elde ediniz. Bu karışımı cildinize gözlerinizi hariç tutarak sürünüz ve 15 dakika cildinizde bekletiniz. Ardından parmak uçları ile maskeyi ovalayarak dökülmesini sağlıyoruz ve ılık su ile cildimizi iyice yıkıyoruz.

Yağlı Ciltlere Nemlendirici Maske

Muz, bal ve limon suyu karışımı yağlı ciltlere nemlendirici maske uygulamasında doğal bir uygulama metodu olarak karşımıza çıkıyor. 3 tatlı kaşığı muz,  yarın tatlı kaşığı bal ve birkaç damla da taze sıkılışmış limon suyu iyice karıştırılır ve cilde peeling uygulamasından sonra sürülür. 20 dakika kadar ciltte bekletilen maske ılık su ile durulanır. Haftada bir defa uygulama yapacağınız bu maske ile cildiniz yeterli oranda nemlenecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu