Teknoloji

Playstation 3 Kullanıcıları İçin Harika Haber

Dünyanın en büyük oyun konsolu üreticilerinin başında gelen Sony firmasının Playstation serisinde dördüncü versiyonuna ulaştı. Çok kısa bir süre içerisinde dünya genelinde oyun severlerin ve teknoloji meraklılarının büyük bir merak ile beklemekte olduğu Playstation 4 versiyonunu en sonunda piyasaya sundu.

Playstation 3 Kullanıcıları İçin Harika Haber
Playstation 3 Kullanıcıları İçin Harika Haber

Bu durum Playstation 4 oyun konsoluna çok daha yoğun bir şekilde ilgi gösterilmesine neden olması da Playstation 3 oyun konsolunun eski oyun konsolu olma pozisyonuna düşmesine neden oluyor. Ancak Sony markasından gelişmelere ve haberlere göre Playstation 4 modelinin piyasaya sunulması ile birlikte üzülen Playstation 3 oyun konsolu sahiplerine olumlu haberler sunuyor.

Playstation 3 Kullanıcıları İçin Harika Haber
Playstation 3 Kullanıcıları İçin Harika Haber

Playstation 4 modeli ile geri plana düşmüş olan Playstation 3 oyun konsolu ile ilgili olarak geride kalan günlerde sahffigy16 isimli Reddit kullanıcısı tarafından büyük bir iddia ortaya paylaşıldı. Özellikle Playstation 3 kullanıcılarını sevindiren bu internet ve teknoloji fenomeninin haberine göre Playstation 4 Gamepad modellerinin geliştirilen yeni fonksiyon ile birlikte Playstation 3 oyun konsolunda da kullanılabileceği sinyallerini verdi.

Ancak halen birbirleri arasında bitmeyen bir uyum sorunu yaşamakta olan Playstation 3 ve Playstation 4 oyun konsollarındaki en büyük sorun uyumsuzluk konusunda Playstation 4 Gamepad üzerinde bulunuyordu. Ancak gerçekleştirilen çalışmalar ile birlikte bu uyumsuzluk sorunun üzerinden gelinerek, Playstation 3 kullanıcılarının da büyük bir umuda kapılmasına neden oluyor. Ancak yine de bu konuda herhangi bir gelişme bulunmuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu