Dekorasyon

Renkli Erkek Çocuk Odası Modelleri

Renkli erkek çocuk odası modelleri özellikle yeni oda hazırlayacak kişiler ve değişiklik yapmak isteyen kişiler için önemlidir.  Dekorasyon uzun vadede içinde yaşanılacak alanlar için önemli olduğundan nasıl olacağına, renk kullanımı, eşya yoğunluğu gibi detaylara önem vermek gerekiyor.  Renkli odalarda gözü yoran detaylar da daha fazla olacağı için doğru bir uygulama olması gerekmektedir.

Erkek Çocuk Odalarında Hangi Renkler Popüler

Her yıl bazı renklerin öne çıktığını görmek mümkündür. Erkek çocuk odası dekorasyonu için de bu yıl popüler renklere göz atmakta fayda var.  Bu yıl özellikle mavi, gri, yeşil, kırmızı, sarı renklerinin ön planda olduğunu görmek mümkün. Tabi renk ayrımı yapmayan aileler için pembe, mor, lila gibi tonların da kullanımı söz konusu. Aslında ne tür bir oda rengi oluşturulacağı tamamen çocuğunuzun zevkine kalmış bir durum… Ancak renklerin birlikte kullanımı sırasında da bazı kurallara dikkat etmek gerekiyor. Örneğin oda içinde her bölüm koyu renk ya da canlı renklerden oluşmamalıdır. Yani gözü yormayan ve ders çalışma ya da diğer yoğunlaşılması gereken durumlara engel olmayan renklerin birlikte kullanılması gerekmektedir.

Erkek Çocuk Odası Dekorasyonları

Karışık desenler yeni dönem erkek çocuk odası dekorasyonları için öne çıkan detaylardan. Tavanda açık sarı veya turkuaz renklerin kullanımı epey popüler. Duvarlarda isteğe göre duvar kâğıdı uygulamaları yapılabiliyor. Özellikle tema işlemleri olacaksa buna yönelmek mümkün. Koltuk ve dolap renklerinde ise yine duvar renkleriyle uyum sağlayabilecek uygulamalar olması mümkün. Eğer duvar renkleri açık tonlardaysa bu durumda koltuk ve dolap renklerinin, varsa diğer mobilyaların daha canlı renklerden oluşması iyi olacaktır. Bunun dışında erkek çocuk odasında ilgi alanı olan spor ya da farklı bir etkinlik için desenlere de başvurulabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu