Dekorasyon

ŞİFALI DOĞALTAŞLAR

ŞİFALI DOĞALTAŞLAR

Herkesin kendini iyi hissettiği renkler vardır. Madem renkler bile insanları mutlu etmeye yetiyor o zaman enerji yayan taşlar neden psikolojimizi rahatlatıp bize pozitif duygular yaymasın, ya da şifa vermesin. Doğa kendi içinde dönüşen son derece sağlam bir yapı, doğanın kanunları gayet açık ve net. Zarar verirsen zarar görürsün. Yararlılık ilkesi içinde çalışan bu sistemde var olan doğal taşlar hangi enerjileri yayar ve psikolojik ve ruhsal yönleri nedir? Adım adım inceleyelim.

DOĞALTAŞ TÜRLERİ

Yeşil renk huzur rengidir. Aventurin muhteşem yeşil tonuyla stresi azaltır, depresyona karşı etkilidir. Dolaşım sistemi ve kalp sağlığında etkilidir.

Lapis lazuli taşı, eşiz gece mavisi tonunda içinde altın hareleri olan şık görünümlü bir taştır. Tansiyonu dengeler, huzur verir. Kemik sağlığının korunmasında etkilidir.

Kaplan gözü güç ve cesaret taşıdır. Uyku düzensizliklerine iyi gelir. Sindirim sistemi ve dolaşım sistemi üzerinde iyileştirici etkisi vardır.

Labrador it gri içinde fosforlu maviler görünen bir taştır. Mide rahatsızlıklarına iyi gelir. İdeal kiloya ulaşmakta yardımcı bir taştır.

Opal göz sağlığına iyi gelir. Siyah, kahverengi, gri ve beyaz renkleri göz alıcıdır.

Jasper birçok renkte ve dokuda bulunur. Endokrin sistem üzerinde etkili bir taştır.

Kalsedon buz mavisi rengiyle çekici bir taştır. Troid bezlerinin tedavisinde, ateşin düşürülmesinde, öksürüğün tedavisinde kullanılır.

Florit baş ağrılarına karşı etkilidir. Konsantrasyonu arttırıcı özelliği vardır.

Kristal kuvars baş ağrılarına ve teknolojik aletlerin yaydığı radyasyona karşı etkilidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu