Sağlık

Sivilce izleri Nasıl Giderilir?

 

Sivilce izleri Nasıl Giderilir?

Sivilce izleri:Özellikle ergenlik döneminde başlayan sivilceler kişinin yaşı ilerledikçe sivilce sayısıda ilerler ve oluşan sivilceler ciltte pek hoş olmayan bir görüntü bırakır. Peki bu sivilce izlerinden nasıl kurtulurum? Sorusunu yanıtlayalım.Sivilce izlerinizden kurtulmak amacıyla kozmetik ürünle veya kimyasal peeling gibi teknikler yerine evinizde çok kısa bir vakit ayırarak sivilce izlerini gideren doğal yöntemleri hazırlayarak da kurtulmanız mümkün.

Sivilce İzleri Nasıl Oluşur?
1.Cildinizde oluşan sivilceler el ile veya herhangi bir gereç kullanılarak sıkılması sonucunda cildinizde iz kalma ihtimali çok yüksek olur.
2.Bunun dışında oluşan içeriği kanlı olan sivilcelerde iz bırakmaya meyilli sivilce çeşitlerindendir
3.Hiç hoş bir görüntü çizmeyen bu sivilce izleri özellikle beyaz tenli insanlarda kendini daha çok göze batırır hale getirir .
4.Özellikle yağlı cilt yapısına sahip insanlar sivilce ve akneye meyilli cilt yapılarının başında gelir. Bu cilt yapısına sahip olan kişilerin, kişisel bakımına normalden biraz daha fazla özen göstermeleri geremektedir.
Sivilce İzleri Nasıl Geçer?
1.Cildinizde oluşan sivilceleri gidermek için tedavi amaçlı sitemizde bulunan doğal maskeleri veya kürleri uygulamanız sizin için tatmin edici olacaktır.
2.Cildinizin yağ oranlarını sabitleyen  kozmetik ürünleri uygulayarak cildinizde sivilce oluşumunu kolayca engelleyebilirsiniz.
3.Sivilceli ciltlere sadece bakım yeterli olamaz bunun dışında yediklerinize de özellikle çok dikkat etmelisiniz. Çünkü yağlı yiyeceklerin sivilce oluşumunu tetiklediği uzmanlarca kesin olarak belirtilmektedir.

Cildimizde oluşan Sivilceler aşırı güneşe direkt maruz kaldığında cilt kanseri gibi büyük bir hastalığa neden olabilme ihtimali vardır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu