Yaşam

AŞK HAYATINDAKİ 3 SORUNA 3 ÇÖZÜM

Aşk hayatında yaşanan bazı sorunlar ilişkinizi zedelerken belki de bitirme noktasına kadar getirebilir.İşte o sorunlardan bazıları ve çözümleri…

 Boş vermişlik 

Yeni bir ilişkiye başladığımızda tüm yaratıcı yönümüzü ve özelliklerimizi sevgilimizin gönlünü fethetmek için kullanırız.Ancak aniden fark ederiz ki artık ilişkimize emek ve zaman harcamayı çoktan unutuvermişizdir.

Çözüm: Küçük jestlerle sevdiğinizi şaşırtın. Şimdi partnerinize hangi sevgi ve aşk dolu jestlerle sürpriz yapabileceğinize odaklanın. Onu küçük sürprizlerle, etkileyici sözlerle ve sevgi dolu bakışlarla etkileyin. Küçücük ve sevgi dolu bir öpücük bile ilişkinizi yeniden canlandırabilir.
 Tutku azalıyor 

Benzer sosyal ve kültürel etkinliklere katıldığınız biriyle aynı yastığa baş koymanız hiç kuşkusuz çok keyifli bir durumdur. Ancak ilişkinin başında çok hoşunuza giden bu durum, zamanla tutkunun kaybolmasına da yol açabiliyor. Yani, partnerinizle daima burun buruna olmanın size ve ilişkinize pek de bir yararı olmuyor.

Çözüm: Hayallerinizi ve hedeflerinizi tekrar ve yeniden gözden geçirin. Sizin tek başınıza yapmak isteyeceğiniz pek çok şey olmalı; belki dans kursuna gitmek, arkadaşlarınızla buluşmak, hatta tatile çıkmak…Birbirinizden biraz uzaklaşmanız özlem yaratacak ve konuşacak konularınız da olacaktır. Tabii ki aynı özgürlüğü eşinize de tanımalısınız. Dengeyi korumanız önemlidir.

Kısır konuşmalar 

Çocukluğunuz, okul hayatınız ve gelecekle ilgili hayalleriniz…Birbirinizle sohbet etmeye doyamadığınız konular…Günlük iletişiminiz artık basit cümlelerle sınırlı kalıyorsa sorun var demektir. “Günün nasıldı?” – “Her zamanki gibi ” – “Benim de aynen.” Aslında monoton olan bu tarz konuşmalar haliyle tüm da ilişkiyi basitleştiriyor.

Çözüm: Sohbet etmelisiniz. Bunun için her zaman mükemmel bir sofra hazırlamanız da gerekmezken akşam yemek yerken birbirinize 15 dakika zaman ayırmanız bile yeterli olacaktır. Eşinizin zevk aldığı veya keyif duyduğu konularda sohbet ederek bu konulara ağırlık vermeniz sohbetinizi arttıracaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu