Gebelik

Çocuk Sahibi Olmak İçin Ne Yapılmalı?

Çocuk sahibi olmak için ne yapmalıyım? gibi önemli sorular kadın ve erkeklerin merak ettiği konulardır. Özellikle birçok denemede anne ve baba olmayan kişilerin merak ettiği bir konu başlığıdır.

Çocuk sahibi olmak için ne yapmalıyım? gibi sorular anne ve baba olmak isteyip de olmayan kişilerin en çok merak ettiği konu başlığıdır. Çocuk sahibi olmak eşsiz bir duygu ve deneyimdir. İnsanın kendisini başka bir boyutta hissettiği an anne ve baba olmasıdır. Bazı kadınlar hiçbir sorun olmadan hamile kalabiliyorken, bazı kadınlar hamile kalamıyor. Peki, çocuk sahibi olmak için neler yapılmalı?

Çocuk sahibi olmak için sık sık ilişkiye girilmesi uzmanlar tarafından önerilen bir durumdur. Ancak çift en uygun zamanda ilişkiye girmelidir. Cinsel ilişki uzmanları tarafından verilen öneriler göz önünde bulundurulabilir. Aynı zamanda uzmanlara hafta da 3 kez ilişkiye girilmesinin normal olduğunu söylüyor. Bunun için bir adet takvimi kullanmanızı ve bu takvime göre yumurtlama döneminizi belirlemeniz oldukça önemlidir. Adet kanamaları normalde 28 günde bir olur. Ancak adetiniz düzenli değil ise doktorunuza danışmanızda fayda var.

Stresten Uzak Durun!

Hamile kalmaya engel bir durum da kişinin yoğun stres altında olmasıdır. Uzmanlara göre stres, algı bezlerini etkilemekte ve gebeliğin oluşumunu önlemektedir. Yumurtlama gününüzü doktorunuzdan öğrenerek bu iki günde sık sık sek yapmanız gebe kalmanızı sağlayacak en önemli faktördür. Yumurta oluşumu ya da yumurta gelişimi strese bağlı bir unsurdur. Bu yüzden stresten uzak durmaya gayret etmeli ve kendinizi rahatlatıcı aktivitelere katılmanız gerekmektedir.

Hamile Kalmak İstiyorsanız Beslenmeye Dikkat!

Hamile kalmak isteyen kişilerin beslenmelerine dikkat etmesi gerekmektedir. Gebeliğe hazırlanan kadınların içerisinde dioksin bulunan gıdalardan kaçınması gerektiği uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Dioksin; tavuk, balık, et ve yumurta gibi besinler de bulunuyor. Eğer böyle bir beslenme alışkanlığınız var ise bir süre değiştirmeniz de fayda var. Çünkü besinler hayatımızın en önemli parçasıdır. Gerekli vitaminleri takviye olarak vücudumuza alırken gebeliğe artısı ve eksileri de göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun için bir diyetisyen ile görüşebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu