Yaşam

Son Zamanların En İyi Netflix Filmleri

İnsanlık tarihi şuan internet çağını yaşamaktadır. İnternetle birlikte birçok şey değişmiş, hızlı ve pratik bir dönüşüm içerisine girilmiştir. Bu dönüşümlerden bir tanesi de televizyon ve sinemanın internet ortamına taşınmasıdır. Böylece internet üzerinden çeşitli yayınlar yapan birçok platform kurulmuştur.

Netflix bunlardan bir tanesi olup internet üzerinden tüm dünyaya hizmet sunan bir yayın kuruluşudur. Netflix bizlere internet üzerinden birçok film, dizi, belgesel, animasyon ve daha fazlasını sunan bir yayın hizmetidir. Son yıllarda oldukça popüler bir hal alan Netflix, çağımızın en önde gelen platformlarından bir tanesi olmuştur.

Netflix’te bazı yapımlar daha fazla izleyici çekmiş ve daha çok ön plana çıkmıştır. Burada sizlere çeşitli konu türlerine sahip en iyi 12 Netflix filmi önerisi yapılacaktır. Seçilen yapımlar IMDb puanlarına göre sıralanacaktır.

1-Marriage Story (IMDb 7,9 /10)

Tür: Dram

Konu: Film, boşanmak üzere olan bir çiftin, kolay ve güzel bir şekilde boşanmak isterken boşanma sürecini tam tersi bir şekilde geçirmelerini konu edinmektedir.

2-Roma (IMDb 7,7 /10)

Tür: Dram

Konu: Film, Meksiko’nun Roma mahallesinde bir evde hizmetçi olarak çalışan Cleo adlı genç bir kadının hem ev işleri ile hem de evdeki dört çocukla ilgilenmesini konu edinir. Evin hanımı ve dört çocuk annesi olan Sofia’nın kocası yoktur ve onun en büyük destekçisi Cleo olur. Filmde aynı zamanda sosyal ve politik olaylar da konu edinilmiştir.

3-Beasts of No Nation (IMDb 7,7 /10)

Tür: Dram, Savaş

Konu: Afrika’da ülkesindeki iç savaş sebebiyle ailesinden alınarak savaştırılan Agu adlı bir çocuğun dramatik öyküsü anlatılmaktadır.

4-The Project (IMDb 7,4 /10)

Tür: Bilimkurgu, Gerilim, Aksiyon

Konu: New Orleans’ta bir hap yaygınlaşır ve bu hapı kullanan kişilerde farklı güçler ortaya çıkar. Hap kullanımı şehirde yaygınlaşınca polis devreye girer. Polis, genç bir satıcı ve eski bir askerle iş birliği yaparak olayı incelemeye başlar.

5-The Ballad of Buster Scruggs (IMDb 7,3 /10)

Tür: Komedi, Dram, Western, Müzikal,

Konu: Filmin konusu Vahşi Batı’da şekillenmektedir. Aynı zamanda filmde altı farklı hikâye anlatılmaktadır. Bu hikâyelerde sırasıyla bir kanun kaçağı, soyguncu genç bir kovboy, yaşlı bir adam, bir altın arayıcısı, Alice Longabaugh ile kardeşinin yolculuğu ve kelle avcılarının hikâyeleri anlatılmaktadır.

6-Okja (IMDb 7,3 /10)

Tür: Macera, Bilimkurgu, Dram

Konu: Film, Mija ve onun Okja adında büyük bir hayvan olan en yakın arkadaşını konu edinmektedir.

7-The King (IMDb 7,3 /10)

Tür: Tarihi, Dram, Biyografik

Konu: Film, Shakespeare’in oyunundan uyarlanmıştır. Hal, tahtan vazgeçerek saraydan ayrılmış ve sıradan halkın arasında yaşayan İngiltere tahtının varisi olan bir prenstir. Fakat prens, kral babası öldüğünde tahta geçmek zorunda kalır ve konu bu şekilde ilerler.

8-Sevdiğim Tüm Erkeklere (IMDb 7,1 /10)

Tür: Dramatik komedi, Romantik

Konu: Lara Jean adlı genç kız âşık olduğu erkeklere, duygularını mektup olarak yazar ama onları göndermez, saklar. Bir gün mektuplar, gizemli bir şekilde, yazmış olduğu erkeklere gönderilir.

9-Annihilation (IMDb 6,8 /10)

Tür: Bilimkurgu, Gerilim

Konu: Film, 12. keşif grubu olarak karantinaya alınmış bir bataklığı araştırmaya giden araştırmacıların bölgede karşılaştıkları olayları konu edinmektedir.

10-Bird Box (IMDb 6,6 /10)

Tür: Korku, Gerilim

Konu: Bir kadın, çocuklarıyla birlikte gözleri bağlı bir şekilde peşlerinde olanlardan kaçmak için yola koyulur ve böylece olaylar gelişir.

11-Senin İçin Çıldırıyorum (IMDb 6,6 /10)

Tür: Romantik, Komedi

Konu: Filmde Adri ve Carla’nın aşk hikâyesi anlatılmaktadır. Adri adlı bir genç, Carla ile birlikte çılgın bir gece geçirir ve bir daha görüşmemek için anlaşırlar. Fakat Adri, Carla’yı tekrar görmek ister. Bunun için de onun kaldığı psikiyatri kliniğine gönüllü olarak yatar.

12-Bir Eksik (IMDb 6,6 /10)

Tür: Dram, Komedi

Konu: Liz ve Matthew heyecanla kızlarının doğumunu bekleyen mutlu bir çifttir. Fakat kızlarının doğumundan bir gün sonra Liz ölür. Filmde bir babanın, kızını tek başına büyütmesi anlatılmaktadır.

Yazıda sizler için Netflix yapımı en iyi 12 film derlendi. Keyifli seyirler.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu