Ekonomi

En Dusuk Faiz İhtiyac Kredisi

En dusuk faiz ihtiyac kredisi ile eğitim, borç ödeme, tatil gibi farklı ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilir, nakit taleplerinizi karşılayabilirsiniz. Bankaların faizleri farklı oranlarda görülebilir.

Düşük Faizin Önemi

En dusuk faiz ihtiyac kredisi detaylarına bakmadan önce düşük faizin neden önemli olduğnu bulmak gerekir. Düşük faiz demek bankanın toplam geri ödeme açısından az miktarda faiz alması demektir. Ancak bu durm yanıltıcı olmamalıdır. Yani düşük faizin olması masraflar olması nedeniyle toplamda yanıltıcı olabilir. Hangi bankadan kredi çekmek isterseniz bu durumda önce iyi bir karşılaştırma yapmak önemlidir.

İhtiyaç Kredisinde Faiz Oranları

ihtiyac kredisi en dusuk faiz  oranlarına bakarken yarı devlet bankalarının özel bankalara göre daha az olduğunu ilk başta görmek mümkündür. Yani faiz oranı açısından bankalar arasında fark vardır ve bunun da nedenleri farklı olabilir. Ancak en düşük faizli bankalara bakılırsa  48 ay vadeli ve 50 bin  liraya kadar çekilen kredilerde Vakıf Bank Kuruluş Yıl Dönümü Kredisi  öne çıkmaktadır. Yani en düşük banka faizinin %1,30 ile bu banka olduğu görülebilir. Bunun sonrasuına Özel Sektör ve Kamu Çalışanlarına Özel Halkbank İhtiyaç Kredisi %1,35 faizle dikkat çekiyor. Aynı faiz oranında bir banka daha görmek mümkün. %1,35 oranla ICBC Turkey Hesaplı Kredi  diğer bir seçenek olarak görülüyor. Ziraat Kredi Paketi de devlet bankalarından bir diğeri olarak %1,37 faiz oranına sahip. Faiz oranı % 1,39 olan bankalar da Garanti, CEPTETEB, HSBC, Türkiye İş Bankası olarak sıralanmaktadır. Ancak bu kredi faiz oranları sabit şekilde düşünülmemelidir.  Yani belli aralıklarla şartlara göre değişim gösterebilir.

Kredi Notunu Yükseltme

Dusuk faiz ihtiyac kredisi  bulmanızın ardından kredi çekmek için bu yeterli olmuyor. Yani bankaların belirlediği şartlara da uymak gerekmekte. Kredi notunuz düşükse bu durumda bir süre bankalarla ilişkilerinizi iyi tutmakta ve borçlardan arınmakta fayda var.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu