Ekonomi

Pundi X Coin Nedir, Çalışma Sistemi Nasıldır?

Pundi X Coin Nedir, Çalışma Sistemi Nasıldır? Dünya genelinde kripto paralara olan ilgi gittikçe artmaya başladı. Özelliklede alt coinlerin düşük ücretli olması kripto para yatırımcılarını alt coin arayışına itti.

Pundi X Coin Nedir, Çalışma Sistemi Nasıldır? Bu alt coin arayışlarında Pundix coin macerası başladı. Kripto yatırımcıları Pundi x coin’in yükselmesi nedeniyle ilgi odağı oldu. Pundi X Labs 16 ve 22 Şubatında oylama yaparak token arzı olarak azaltma yapacağı kararını vererek toplamda arzı 258 milyar NPXS token’ler ile 258 milyon arza sahip PUNDI X arasında güncelleme yaptı. Bundan dolayı kripto para harcamalarını kredi kartı kadar kolay hale getirmeyi isteyen Pundi x coin çok hızlı düşüş ile yatırımcılarını çok üzdü.

Pundi X Coin Yani Npxs Nedir

Pundi x, blok zincir tabanlı olan satış noktası çözümü getiren perakendeci işletmelerini dönüştürmede blok zinciri ile çalışmakta olan cihazların geliştiricisi olarak bilinir. Genel olarak perakendeci satıcı ile tüketici blok zincir ile anında mağazalarda işlemlerin yapılmasına imkân tanımaktadır. Bu çözüm 2017 yılında ortaya atılıp kuruldu. ICO’yu 2018 yılı Ocak ayında dünyada ilk satış noktası olarak başlattı. Bu işlemlerle ICO’nun arkasından Pundi X, XPOS, XWallet ile XPASS perakendeci hizmetleri ile BOB ismi verilen dünyada ilk blockchain telefonunu başlatmış oldu. Daha sonraları Singapur merkezli şirket XPOS çözümü ile cihazları Arjantin, Avustralya, ABD, Tayvan, İspanya, Kore ve Kolombiya ile beraber toplamda 25 Pazara sevkiyatını yaptı.

Pundi X Çalışma Sistemi

Kripto paralardan olan Pundi x PoS cihazlarıyla günlük yaşantımız olan alış verişler yapmamız gibi kripto para alım ve satımlarını da yapabileceğiz. Pundi x Pos diğer yandan E2Pay, WeChat Pay, AliPay gibi önde gelen ödeme platformları da ayrıca destek vermektedir. Genel olarak Pundi x kripto paraların dünya genelinde kullanılması amacını gütmektedir. Pundi x ceosu vermiş olduğu bir röportajında 100 binden fazla Pos cihazı dağıtımının yapılacağını açıkladı. Pos cihazlarının dağıtımının yapılacağı ülkeler olarak Güney Kore, Japonya, Almanya, Belçika, Yunanistan ve Güney Kıbrıs gibi birçok ülkeye dağıtılacağını açıkladı. Pundi x birçok kripto para borsalarında listelenme yapılmaktadır. Bu borsalar şunlardır:

  • Huobi Global
  • Binance
  • Upbit
  • Bithumb
  • Digi Finex
  • Bitexen

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu