Yaşam

Ev Hanımlarının Bilmesi Gereken 10 Pratik Fikir

Ev Hanımlarının Bilmesi Gereken 10 Pratik Fikir nedir? Her ev hanımının bilmesi gereken tüyoları bu yazımızda paylaşılıyoruz. 1 pratik fikre göz atarak hayatınızı kolaylaştıran çözümlere ulaşabilirsiniz.

Ev Hanımlarının Bilmesi Gereken 10 Pratik Fikir! Ev hanımları için pratik fikirler nelerdir? Günlük hayatımızı daha kolay hale getirmek için bu fikirlerden yararlanabiliriz. Her ev hanımının mutlaka bilmesi gerekenleri sizlere sunuyoruz. Ev işlerini daha kolay hale getirecek fikirleri öğrenmek ister misiniz? Pratik fikirlerle temizlik ve mutfak işleri çok daha kolay hale geliyor. Yazımızı okurken hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgileri aklınıza not etmeyi unutmayınız.

1-Bıçak Bilemek İçin Pratik Yöntem

Bıçağınızı bilemek için herhangi bir bileyici bulunmuyorsa porselen tabağın alt kenarıyla bıçağı daha keskin hale getirebilirsiniz.

2-Tuz Kullanın

Ocaklar sıklıkla yağlanma sorunu ile karşılaşır. Ocağınızın üzerinde biriken kir tabakasından kurtulmak isterseniz sirke ve tuz ikilisini kullanabilirsiniz. Ocak temizleme için yeteri miktarda sirke ve tuzu bir araya getirip karıştırın. Daha sonra bu karışımı ocağınıza sürün.

3-Eldiven Kullanımı

Ev temizliği yaparken tırnaklarınızın zarar görmemesi için tırnaklarınıza pamuk yerleştirdikten sonra eldiveni takın.

4-Yumurtadan Kurtulmak İçin Tuz Yöntemi

Kırılmış ve yüzeyde beklemiş yumurtaları temizlemek zor olabilir. Yüzeye tuz koyarak on dakika kadar bekledikten sonra silmeniz yeterli olacaktır.

5-Fırın İçin Limonlu Su

Mikrodalga fırınlar sürekli kullanılmaları nedeniyle kokmaya başlar. Fırını temizlemek için ılık limonlu su kullanabilirsiniz. Mikrodalga fırına bir kap içerisinde ılık limonlu su doldurup bırakın. Daha sonra birkaç dakika ısıtın. Bu işlem sonrasında koku yol olacaktır.

6-Düğümler Nasıl Çözülür?

Bebek pudrası açamadığınız düğümlerde sizlere yardımcı olur. Düğümün üzerine biraz bebek pudrası dökmeniz yeterli olacaktır.

7-Sararmış Elbiseler Nasıl Düzeltilir?

Ütü nedeniyle sararmaya başlayan elbiseler oksijenli su ile temizlenebilir.

8-Tıkanmış Lavaboyu Açma

Tıkalı lavabolar pis kokuları etrafa yaymaktadır. Basit bir yöntemle tıkalı lavaboyu açabilirsiniz. 1 litre kaynamış sirkenin içerisine tuz atın ve karıştırın.

9-Sigara Dumanından Kurtulma

Sigara kokusunu engellemek için mum yakabilirsiniz.

10-Sürahi Temizleme Yöntemi

Sürahileri temizlemek için bir miktar tuz ve sirke koymanız yeterlidir. Tuz ve sirke anında etkisini gösterecektir.Ev hanımlarına özel pratik fikirler sayesinde hayatınız daha kolay hale gelecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu