Yaşam

Çocuğunuzun Sağlığı İçin Neler Yapabilirsiniz

Çocuğunuzun Sağlığı

Çocuğunuza Süt İçirin.  

Çocuklarınıza 2 veya 3 yaşından sonra tam yağlı süt yerine yağsız veyaaz yağlı süt içirin. Süt kalsiyum içeriği ile çocuğunuzun kemik yapısının sağlıklı olması için gerekli olan enerji ve protein alımını sağlayan mucizevi bir içecektir.

Bol Bol Su

Çocukların kas gelişimlerinin yeterince gelişmesi için bol bol su içmeye ihtiyaçları vardır. Çocuğunuzun gerek okulda gerekse de evde bol miktarda su içmesini özellikle takip etmelisiniz.

 

Çocuğunuzun Düşmanı: Gazlı İçecekler ve Yağlı Yiyecekler

Gaz muhteviyatlı içecekler ve yağlı ürünler çocuğunuzun beslenmesinde hiçbir fayda sağlamazlar. Bu tür içecek ve yiyecekler kanser riskini artıran sağlığa zararlı besinlerdir.

Tuz ve Şeker Kullanmayın

Tuz ve şeker insan bünyesine faydadan çok zarar getiren maddelerin başında gelmektedir. Bu nedenle bu tür ürünlerden çocuğunuzu kesinlikle uzak tutmanız gerekmektedir. 1 yaşından önce çocuklara asla tuz vermemeli 1 yaş sonrası dönem için de ölçülü olarak iyotlu tuz tüketilmesi sağlanmalıdır.

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Tam Buğday Unu

Kalori değeri yüksek ve besin değeri düşük olan beyaz un ile hazırlanmış hamur işi gıdalarçocukların sağlığı açısından olumsuz etkilere sahiptir. Hamur işi gıdalardan tamamen uzak durmak zorunda değilsiniz. Bu tür hamur işi gıdaları sağlıklı bir şekle getirmeniz mümkündür. Beyaz unun yerine tam buğday unu, şeker yerine pekmez, katı yağ yerine zeytinyağı kullanarak bunu başarabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu