Yaşam

PRP İLE SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİSİ

PRP İLE SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİSİ

 

 PRP tedavisi uygulanan  bölgede hücre açınımı hızlanacağından  zayıf saç folikülleri kısa sürede onarılır ve  en sağlıklı  hali ile saç üretimi başlar. Saç dökülmesinin önlenmesinde saç köklerinin, yenilenmesi ve güçlenmesinde ve en etkili yöntemlerden biri olan PRP saç köklerinin  tekrar eski sağlıklı ve canlı görünüme  kavuşmasını sağlamaktadır. Sizde kaybettiğiniz saçlara tekrar kavuşmak ,istiyorsanız bu yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

SAÇ DÖKÜLMESİNİN ÖNLENMESİNDE PRP

SAÇ DÖKÜLMESİNİN ÖNLENMESİNDE PRP

Saç dökülmesinin önlenmesinde PRP Kişinin kendi kanının çeşitli yöntemler ile ayrıştırılan ve kanda bulunan yenileyici iyileştirici rolü oynayan bu tedavisi yöntemi  saç köklerine  encekte edilme işlemidir. 30 dakika gibi kısa süren seanslar halinde uygulanan PRP hem kadınlar hem de erkeklerde kolaylıkla uygulanabilmekte olan bir tedavi yöntemidir.

PRP SEANS SAYISI

  PRP SEANS SAYISI

Saç dökülmesinin önlenmesinde uygulanan PRP 3 ay boyunca  devam edilmelidir.  Ayrıca ayda bir kez uygulanan seanslardan sonra yılda bir kere bu işlemi tekrarlanılması halinde istenilen sonuçlar alınmaktadır. Uygulama sonrasında ve sırasında hafif yanma ve kızarma olsa da, bu işlem sonrası hayata kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Tüm bu işlemler  bitimi  sonrasında saç derisinde her hangi bir  iz ve ağrı veya sızı oluşmaz.

SAÇ DÖKÜLMESİNDE PRP TEDAVİSİ

 SAÇ DÖKÜLMESİNDE PRP TEDAVİSİ

PRP  tedavisinin saç dökülmesi önlenmesinde etkili olması için öncelikle tanının doğru olarak konmuş olması gerekir. Tanı doğru bir şekilde konulduysa PRP hasarlı bölgenin onarılması ası için olukça etkili sonuçlar verecektir. Bu nedenle her zaman uzman doktorlarla çalışan sağlık bakanlığından onaylı saç dökülmesi merkezleri seçilmelidir. Prp tedavisi öncesinde mutlaka hasta ve doktor bir araya gelerek hastanın isteği ve hastaya en uygun PRP tedavisi tespit edilmelidir.

SAÇ DÖKÜLMESİNDE PRP TEDAVİSİ

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu